O mnie

Nazywam się Joanna Stelmach. Od wczesnego dzieciństwa powtarzałam, po krótkiej fazie marzeń o zostaniu sławną piosenkarką lub aktorką :), że zostanę psychologiem. Tylko taka praca, dzięki której mogłabym pomagać innym ludziom, miała dla mnie sens. Pragnęłam nieść ulgę w cierpieniu i bólu – zarówno fizycznym jak i psychicznym. By wiedzieć, jak robić to pierwsze, ukończyłam kierunek Terapie Naturalne w Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu. By móc realizować to drugie – zdobyłam tytuł magistra psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Wciąż nabywam wiedzę i doskonalę swoje umiejętności na licznych kursach i szkoleniach. Ukończyłam m.in. Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Studium Profilaktyki Uzależnień, Szkołę dla Rodziców i Wychowawców, Program Simontona – „psychoterapia w chorobie nowotworowej”, oraz szkolenia w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Ukończyłam także 4-letnią Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Jestem certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (PTTPB nr 556).

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Centrum Pomocy Psychologicznej „Integracja” zostało założone w 2006 roku. Jest spełnieniem moich marzeń o prowadzeniu własnej, niezależnej działalności i jednoczesnym niesieniu pomocy ludziom poszukującym kompetentnego i życzliwego wsparcia.

Specjalizuję się w terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń psychicznych, takich jak: zaburzenia lękowe (fobia społeczna, lęk paniczny, agorafobia, obsesyjno-kompulsyjne) i zaburzenia nastroju (depresja, CHAD).

Udzielam także konsultacji i prowadzę na drodze wewnętrznych przemian osoby doświadczające kryzysu osobistego, małżeńskiego, z problemami emocjonalnymi i decyzyjnymi, znajdujące się w trudnych sytuacjach życiowych.

Pomagam osobom, które pragną lepiej poznać siebie, mają potrzebę rozwoju osobistego i doświadczania życia z większym poczuciem wewnętrznej wolności, szczęśliwości i spełnienia.

Poza psychoterapią i poradnictwem indywidualnym moja praktyka zawodowa obejmuje także prowadzenie treningów grupowych, m.in. komunikacji, asertywności, warsztaty dotyczące budowania poczucia własnej wartości, rozwiązywania konfliktów, samorozwoju i tworzenia udanych związków partnerskich.

Moim głębokim, osobistym i zawodowym zainteresowaniem jest MIŁOŚĆ – sposoby jej odczuwania, okazywania i pielęgnowania – zarówno na gruncie relacji rodzinnych i partnerskich, jak też w odniesieniu do więzi człowieka z samym sobą. Jestem przekonana o uzdrowicielskiej mocy MIŁOŚCI – mocy kojenia bólu i schorzeń, mocy rozwiązywania problemów. Staram się zauważać ją w każdym człowieku i w każdej sytuacji, wydobywać na powierzchnię (często głęboko ukrytą i stłamszoną) i wykorzystywać w procesie dochodzenia do dobrego samopoczucia i zadowolenia z życia.

Sama od 2000 roku jestem w szczęśliwym związku, który jest stabilną bazą, ostoją mojego życia osobistego, dającą mi energię i optymizm potrzebne także w działalności zawodowej. Razem z mężem Tomaszem Kurzydłowskim (który jest psychologiem, psychoterapeutą i terapeutą par) tworzymy serwis PieknaMilosc.pl – poświęcony rozwojowi osobistemu, miłości, związkom i tworzeniu szczęśliwego życia. Prowadzimy także inne strony internetowe: Poczucie Własnej Wartości, Psycholog Jelenia Góra.

Kocham moją pracę, to co robię z ludźmi i dla ludzi. Kocham moich Klientów :). Chcę ich wspierać najlepiej jak potrafię. Z pełnym zaangażowaniem i radością pomagać w uświadamianiu źródeł doświadczanych problemów i znajdowaniu sposobów ich rozwiązywania, wprowadzania w życie satysfakcjonujących zmian. Pragnę nieustannie doskonalić się i poznawać skuteczne metody pomagania – to plan na całe moje życie. Czuję, jak każdy głęboki kontakt z człowiekiem mnie samą rozwija i wzbogaca – jest to więc wymiana obustronna, za którą jestem bardzo wdzięczna!

Serdecznie zapraszam i dziękuję za korzystanie z moich usług!

***
Terapia par i małżeństw jest prowadzona przez mojego męża Tomasza Kurzydłowskiego, który w tym się specjalizuje. W sprawie kryzysów w związkach proszę umawiać się z Tomaszem: 663 87 77 87 (szczegóły: Terapia par i małżeństw).